Bjondja qe donte te shkonte ne Angli

Na ishte nje here nje bjonde qe donte te shkonte ne Angli me avion dhe hipen ne vendin e pare, por atje nuk lejohej.

Dhe i thote kamarierja qe te ulet ne fund, por ajo nuk donte dhe bertiste: ne bjondet jemi te bukura dhe te zgjuara nuk ulem ne fund.

Dhe kamarieria vete tek piloti dhe i thote se kemi nje problem me nje bjonde, piloti i thote: ma ler mua kte pune.

Vete piloti dhe i thote nje fjale tek veshi dhe bjondja merr canten dhe vete ne fund. Kamarierja cuditet dhe i thote: cfare i the?

– Asgje, i thashe se gjysma e avionit shkon per ne Angli, tjetra per ne Amerike

Të ngjashme

Ska komente

Komento