Bjondja ne avion

Nje bjonde do te udhetonte me avion nga Los Angeles ne New York dhe kishte bilete te klasit ekonomik. kur hipen ne avion o pelqen shume pjesa e klasit te biznesit dhe ulet aty.

Stjuardesat i luten qe te shkoje ne vendin e saj por bjondja nuk luan nga vendi. Ato mundohen t’i shpjegojne qe duhet te cohet dhe te liroje vendin sepse dikush tjeter ka prere bileten dhe duhet te ulet ne ate vend, por bjondja nuk do t’ja dije.

Pas nje ore te mundimshme dhe pasi i kishin provuar te gjitha rruget per te levizur bjonden nga vendi (pa ia arritur qellimit), stjuardesat dorezohen, shkojne te komandanti dhe i tregojne se cfare kishte ndodhur. Komandanti del nga kabina e pilotimit dhe shkon tek bjondja. Perkulet dhe i thote dicka ne vesh. Bjondja pa bere llafe cohet dhe shkon ne vendin e vet.

Stjuardesat mbeten pa fjale. Kur komandanti vjen afer ato e pyesin se cfare i tha bjondes per ta bindur qe te cohej.

E thjeshte fare – thote komandanti – I thashe qe kjo pjese e avionit nuk shkon ne New York.

Të ngjashme

Ska komente

Komento