Bjondia dhe Kamionisti

Nje bjonde po i jepte makines mbas nje kamioni. Tek semafori i zbret makines dhe vete tek kamionisti:
– Miredita, me falni por kamioni juaj po humbet mallin.
Kamionisti ben gjoja sikur s’degjoi dhe niset. Tek semafori i dyte bjondja zbret dhe vete prape tek kamionisti:
– Miredita, me falni por kamioni juaj po humbet mallin.
Kamionisti nuk i jep rendesi dhe niset. Kjo skene perseritet dhe per tre semafore te tjere. Tek i katerti kamionisti u be vrere nga inati dhe i thote:
– Miredita zonjushe, mua me quajne Zef, jemi ne dimer dhe ky kamion eshte nje shperndares kripe per rruget qe kane ngrire…

Të ngjashme

3 Komentet

  • Reply Liresa 04/12/2013 at 6:08 pm

    hahahhahahhahahhah:D

  • Reply shera 12/01/2014 at 7:17 pm

    shum argetuese

  • Reply ema 24/01/2014 at 11:37 am

    u martu 1 bjondin me 1 burre shum tmenqur edhe jan kan mujt duke ikur dhe burri i hiqte fletet nga kalendari edhe bjondina i tha pse i heqen fletet nga kalendari burri i tha po muajt jane duke ikur bjondina tha mos i heq sepse na duhen per vitin tjeter

  • Komento