Bjondet dhe lumi

-Dy bjonde qendrojn prane nje lumi por ne ane te kunderta.
-Bjondja nga nejra ane e lumit e therret bjonden ne anen tjeter dhe e pyet?
-Hej, te lutem me thuaj se si mund te kaloj ne anen tjeter te lumit? Bjonda tjeter i pergjigjet: Po ti tashme je ne anen tjeter te lumit.

Të ngjashme

Ska komente

Komento