Biondja dhe papagalli

Ne nje parukeri pronarja kishte vendosur nje papagall gjithe ngjyra ne hyrje te parukerise.
Cdo here kur nje bionde kalonte perpara parukerise papgalli i theriste:

– Ej, Prosti! Ej, Prosti!

Nje dite e merzitur me papagallin, vajza hyn ne parukeri dhe i qahet pronares. Per ta denuar pronarja vendos ta lyeje papagallin me te zeze… Disa dite me pas, biondja kalon perseri para parukerise dhe papagalli asnje fjale. E habitu vajza ndalon dhe i thote:
– Hei! Tani nuk thua asgje he? Nuk po ben me te fortin?!
Papagalli pergjigjet me qetesi:
– Kur jam i veshur me smoking, nuk flas me prostituta!

Të ngjashme

Ska komente

Komento