Baba polic

Ne mbyllje te semestrit te shkolles nje baba polic vendosi te shkoje ne shkolle te pyeste drejtorin per femijen e tij ne fillim takoi mesuesin kujdestar dhe e pyeti :
– Si eshte im bir me mesimet?
– Shume dobet,akoma nuk di sa bejne nje plus nje babai i zghgenjyer pyeti mesuesin e gjeografise
– Me vjen keq zoteri i tha mesuesi,por yt bir nuk meson fare qe ta kuptoni nuk ka mesuar akoma cili eshte kryeqyteti shqiperise babai i zhgenjyer nga fjalet e mesueseve shkoi ne shtepi dhe sapo u kthye djali nga shkolla i tha:
– Hajde ketu more bir,,sa bejne nje plus nje?
– Tre ,u pergjigj djali
– Dhe cili eshte kryeqyteti i shqiperise?
– Durresi !
– More trap,por kur i di perse nuk i thua ne shkolle…

Të ngjashme

Ska komente

Komento