Anglezi, Italiani dhe Shqiptari

Ishte njehere anglezi,italiani dhe shqiptari. Nje dite vdesin qe te tre dhe takohen ne parajse. Kur takohen ne parajse e pyesin njeri tjetrin se nga kishin vdekur. Te parin pyesin anglezin dhe i thone pse vdiqe? Ia kthen anglezi:-po ja,bleva nje makine te 2010 eca me shpejtesi dhe bera aksident,prandaj vdiqa. Italiani thot qe bleva nje makine te 2011 bera aksident dhe vdiqa. Vjen radha e shqiptarit dhe e pyesin po ti pse vdiqe? Shqiptari ia kthen:-Po ja bleva nje makin te fundit,te 2012 dhe vdiqa per buke……

Të ngjashme

Ska komente

Komento