Alfred Moisiu

Nje dite te bukur e me diell, Alfred Moisiu po luante me shoket e tij pensioniste tavell te skarpatet e Lanes. Kur papritur nja 5 makina policie vijne aty dhe nje grup policesh i drejtohen Moisiut dhe e pyesin.
– Zoti Alfred Moisiu jeni ju?
Moisiu i shikon njehere dhe u thote shokeve te tij:
– T’emen e s’emes, me ne fund ma gjeten nje akuze per te me futur ne biruce.
– Jo, – i thone policet, – por leri zaret e hajde ne presidence se ka dy ore qe je zgjedhur president i SHqiperise!

Të ngjashme

Ska komente

Komento