Aeroplani i moderuar

Ne nje aeroplan komod te linjes, provonte te hynte NJONI ne banjon e burrave, por pa sukses sepse ishin te zena.

Stuardesa qe e vuri re te tensionuar i tha: “Zotni, mund te perdoresh
banjon e grave por vetem ne se premton se nuk do te shtypesh asnje buton qe ndodhet aty”

Pasi u lirua mire e mire, vuri re butonat, te cilat kishte premtuar mos ti prekte. Secili buton kishte shkronja: WT,AR,PW dhe nje buton i kuq DOWN. Nese do ti prekte c’do te ndodhte? Kush e di?

Ai nuk i perballoi dot tundimit, shtypi WT – dhe uje i ngrohte rrodhi dhe i lau prapanicen – “c’ndjenje e embel” – mendoi, ne banjon e burrave s’ka gjera te tilla.
Duke pritur tjeter ndenje kenaqesie tjeter te ketij lloji shtypi AR – dhe ajer i ngohte i thau prapanicen. shtypi PW – dhe puder e kundermueshme i pudrosi prapanicen duke i dhene nje kenaqesi elegante. “Banjot e grave jane me shume se banjo, ato jane dhoma kenaqesish te kendeshme”

Kur i gjithe ky proces mbaroi, nuk duroi dhe e shtypi butonin e kuq DOWN – duke menduar se kjo do ta sillte ne ekstaze maksimale…

…gjeja tjeter qe ai mban mend eshte nje infermiere qe duke i buzeqeshur i thote: “C’fare ndodhi?”. Ai u tremb: “Ku ndodhem?”
“Shtype nje buton me shume se c’dukej”, thote infermierja,”butoni i fundit – DOWN – heq tamponet automatikisht, por, qe sot ti mund ti perdoresh banjot e grave ne cdo kohe”

Të ngjashme

Ska komente

Komento