7 policet dhe karkalecet

Sa here i
thoshin ” Hop!” karkaleci kercente. Vjen shefi i
shikon dhe u bertet:
– Cfare beni?
– Ja shef, – i thote njeri – na vjen cudi se sa
here i themi hop ai kercen.
– Po sikur ti heqim nje kembe? – tha shefi – Te
shohim do kerceje apo jo.
Ja heqin nje kembe, fap kerceu karkaleci. E
keshtu deri sa shefi ja hoqi te gjitha kembet.
– Hop!
Hic karkaleci.
– Hop!
Hic.
– Cfare mesojme nga kjo? – pyeti shefi.
Asnje nuk po pergjigjej. Atehere shefi tha:
– Nga kjo ne mesojme se kur ja keputim te
gjitha kembet, karkaleci nuk degjon..

Të ngjashme

Ska komente

Komento