50 vjetori

Nje grua e moshuar kishte 50-vjetorin keshtu qe vendosi te bente nje operacion plastik per fytyren qe te ndihej me mire. Shkoi ne spital, pagoi 20 milion leke dhe tani ndihej shume e kenaqur me veten.
Pas operacionit shkon ne supermarket dhe kur eshte duke paguar pyet shitesen:
– Sa vjec mendon se jam ? – 35 – i thote shitesja. – Jam 50 vjec – i thote e kenaqur gruaja dhe me pas shkon ne farmaci per te blere ilace. Dhe aty pyet shitesin: – Sa vjec mendon se jam ?
– 31 – i thote shitesi. – Gabim, jam 50, por faleminderit – i thote gruaja dhe shkon te dyqani bukes. Dhe aty pyet shitesen: – Sa vjec mendon se jam ? – 29 – i thote shitesja. – Jam 50 vjec – i thote shume e kenaqur gruaja dhe shkon ne stacionin e autobusit. Duke pritur ngjitur kishte nje plak rreth 70 vjec. E pyet dhe plakun: – Sa vjec mendon se jam ?
– Mund te ta them ekzakt por duhet te kontrolloj nga gjoksi – ja kthen plaku. Gruaja habitet po nuk reziston dot dhe i thote qe eshte dakort, dhe ngre bluzen. Plaku fut duart nen bluze fillon i kap gjokset, ja ferkon i rrutullon dhe i thote: – Je 50 vjec.
– Si e gjete ? – e pyet e habitur gruaja. – Isha ne rradhe pas teje te dyqani bukes.

Të ngjashme

Ska komente

Komento