3 te cmendurit te mjeku

Ne nje spital psikiatrik doktori merr te 3 te cmendur edhe vizaton me shkumes nje dere ne mur, u thote pacienteve ”dilni, ja tek eshte dera ketu qe bera” sapo degjuan kete shkon i pari turret me vrap edhe plaset e bie ne toke ,shkon i dyti dhe po e njejta gje ndersa i treti po rrinte ne vend.
Doktori e shikon kete te tretin dhe e pyet po ti pse sdole… ia kthen ky i mencuri, “harruan ata budallenjte qe une kisha celesin ne xhep”.

Të ngjashme

Ska komente

Komento