3 shtetas

Kane qene 3 shtetas njeri Amerikan i dyti Gjerman dhe i tereti Shqiptar.
Ka qene gara se cili nga keto tre dot qendron meshum ne nje dhome ku ishte nje derr qe kishte arome te tmerrshme.
Ka hyr i pari Amerikani i kane then kur te jesh gati per te dal na e cingro ne celular dhe ne ta hapim dern. Ne rregull.Ka hyr amerikani ka qendruar me derrin ne aromen e keqe 30 minuta dhe kur ka dalur te gjith tkan pritur me duartrokitje duke menduar se eshte rekorder.Ka hyr i dyti gjermani ka qendruar 1 ore e 45 minuta eka cingruar jasht dhe kur ka dal gjith me duartrokitje edhe me te fuqishme.Ka hyr i treti shqiptari prit 1 ore nuk del prit 2 nuk del u bene ashtu 6 ore dhe vendosen ta hapin deren kur e shofin shqiptari ishte kthyer kah muri me koke dhe po i binte sa po mundej.Komisioni e pyten si e ke hallin pse ben keshtu pse nuk del . Ai ja kthen : e harrova numrin..

Të ngjashme

Ska komente

Komento