Tag

Pijaneci

Babai dhe pijaneci

Publikuar më 12/09/2014

U ktheva në shtëpi dhe të thashë: Ti je gruaja e jetës time. Dhe ti mu përgjigje… shko fli gjumë, pijanec. Po unë të dua moj, pse më thua pijanec?…

Më Shumë

Sakrificë në të ftohtë

Publikuar më 07/08/2014

Një pijanec rus, po kthehej në shtëpi, por i rrëshqiti këmba në akull dhe iu thye shishja e vodkës. Shumë ftohtë ishte, por ai po rrinte aty. Një komshi e…

Më Shumë

Pijaneci

Publikuar më 12/07/2014

Koleci pinte vazhdimisht. Iu lutën që ta linte atë të shkretë. Ai bëri sikur i dëgjoi për disa ditë, por përsëri u kthye në të tijën. Atëherë njëri nga shokët…

Më Shumë

Pijaneci dhe shishja e birres

Publikuar më 16/11/2012

Nje pianec duke share shishen bosh te birres shprehet: -Ti ndyresire je bere shkak qe une te prishem me gruan time.Ti meriton te behesh copa copa. Pastaj shikon nga nje…

Më Shumë

Pijaneci dhe gjykatesi

Publikuar më 20/11/2011

Nje pijanec çohet perpara gjykatesit akoma dhe nje here. Shpresoj te mos ju shoh me i thote gjykatesi. – Qysh?! – çuditet pijaneci – Keni ndermend te jepni doreheqjen zoti…

Më Shumë

Pijaneci dreq

Publikuar më 03/05/2011

-Nje pijanec sa here qe paguante ja hidhte monedhat kamarierit pagesen nga te kater anet e lokalit. Nje dite piu nje teke raki dhe pagoi me nje monedhe 500 lekeshe.…

Më Shumë

Pijaneci dhe cigarja

Publikuar më 05/05/2010

Nje pijanec rri ne lokal gjer sa te mbyllet lokali, e pastaj niset per ne shtepi….. Duke ecur rruges per ne shpi, (ishte erresire) nuk shifeshte gje ne rruge shkone…

Më Shumë