RSS
 

Pse ka ajer ne bark babi…

19 Mar

Nje djal i vogel hapi deren e dhomes se gjumit te prinderve, dhe ne krevat pa nenen mbi te jatin e tij.
Djali – Mami pse po hidhesh keshtu siper babit?
Mami- Babi ka pak ajer ne bark, dhe po mundohem tia nxjerr.
Djali mendohet pak dhe i thote nenes : Mami une di pse ka ajer ne bark babi.
Pse i thote e ema?

 
 

Qesh policia

19 Mar

Nje grua donte te vriste veten dhe te hidhesh nga ballkoni.Keshtu burri i saj telefonon policine dhe i thote:
-Alo,Alo policia.Ndihme gruaja po provon te hidhet nga ballkoni.
-HaHaHa-! Qesh policia.
-Epo, nese do te vetevritet atehere mos e lejo ta beje.
– Jo re Jo. Ka ngecur dera e ballkonit

 
 

Pse i hapni gropa?

18 Mar

2 police donin te dilnin ne fotografi dhe filluan te hapnin gropa. I pyet fotografi: pse i hapni ati gropa?- I duam pozat pergjysem. ia kthyen ata. Pastaj filluan te hapnin 4 gropa. Po keto? I pyet fotografi.-I duam ne kater kopje or mik se na do 2 kopje kryetari i deges.

 
No Comments

Posted in Policët

 

Skleroza

18 Mar

E pyeten nje te moshuar se çfare te keqiash ka pleqeria?
Tre jane te keqiat e pleqerise – tha i moshuari.
E para eshte skleroza

Dy te tjerat i harrova.

 
 

2+2 ?

18 Mar

Një Ditë Mësuesja duke i përfunduar Notat dhe i erdh reni Agimit,pe pyet sa bajnë 2+2 ?
Agimi u përgjigjë, 4.bajnë,
Mësuesja-ulu Agim 5-she.
Agimi -e dita që bajnë 5-së po u habita se.

 

Nëna e nevrikosur

18 Mar

Nëna e nevrikosur fillon ti bërtas – fëmijës,
Ke marrë ” 1 “në gjuhë dhe letërsi,kjo është e tmerrshme,çfar teme patët ?
“si i kaluat pushimet dimërore” i tregon fëmija,
dhe çfar shkrove ti,
“Mirë,Faleminderit.që pyetët”

 
 

Zotria dhe Kamarieri

18 Mar

-Kamarier a munesh pak me ardhë qëtu,
-Po Zotri meniher,
-Provoe pak qët Sup,
-Spaska lug more.
-Me pas lug stkisha thirr ty o Gllup,shko sillma ni lugë.

 

Instikti kamarierit

18 Mar

Instikti kamarierit qe kur i thon “faleminderit” thot “t beft mir”
por deshtoi ne nje rast flagrant me nje klient sot …
Ai pyet :
– O vlla ku esht banja?
Kthehu djathtas…
– Faleminderit !
Te beft mire…

 

Stop dhunes ndaj meshkujve

18 Mar

Kur e marrin vesh te shpise qe vajza e tyre eshte e lidhur e pyesin, vajze kush eshte ai idoot.
Kur marrin vesh te shpise qe djali eshte lidhur e pyesin, idiot kush eshte ajo vajze.
Ne te dy rastet mashkulli poshteruar.
Stop dhunes ndaj meshkujve.

 
 

Doktori dhe nje inxhinieri

18 Mar

codemoreclose tags
Nje doktor dhe nje inxhinier kishin rene ne dashuri me te njejten vajze.
Doktori i dergonte vajzes cdo dite nga nje trendafil, ndersa inxhinieri i dergonte nga nje molle, dhe nje dite behet kurioz doktori dhe e pyet inxhinierin, – ore ti pse i dergon cdo dite nga nje molle ?
Inxhinieri: Sepse nje molle ne dite te mban larg nga doktori !
Word count: 60
Draft saved at 11:16:56 am.
Toggle panel: Categories
Categories
All Categories Most Used
Anekdota nga Nastradini
Barcoleta
Barcoleta (18+)
Foto Humoristike

 
 
Faqe 2 prej 43512345678910...203040...Fundi »