Category

Politikanet

Nano dhe Gramozi

Publikuar më 21/04/2016

Nano si me të qeshur i thotë një ditë Gramozit: – Amanet , kur të vdes , më hidhni në det .. – Po pse atje ?- e pyeti Ruçi.…

Më Shumë

Dhuratat e Hashimit

Publikuar më 11/01/2016

S’ka UNESCO, S’ka Liberalizim, S’ka Punsim, S’ka Investim, S’ka Ushtri, S’ka lirm te Ures se Ibrit, S’ka Bashkim te Mitrovices. etj.etj.etj. Ç’far Ka….. Fusnota, Zajednica, Shitjen e tokeës Malit të…

Më Shumë

Me gaz a pa gaz

Publikuar më 15/12/2015

Po dalin deputetët e PDK-LDK-së prej seancës e drejt në bufe. Po ju afrohet kamarieri: Çka po doni? Ata: Ujë bina, ujë se maruem. Kamarieri: A me gaz a pa…

Më Shumë

Ministeri shkon ne azil

Publikuar më 11/11/2015

Nje minister shkon ne azil, dhe takon te moshuarin e pare dhe i thote: sa vjec je, 65 thote i moshuari. Si e kalon kohen e lire i thote ministri,…

Më Shumë

LSI

Publikuar më 13/07/2015

U zura me gruan me pretekstin se jam i fiksuar mbas LSI , aty sdurova me , mora kalamajt Moniken dhe Ilirin dhe ika .

Më Shumë