RSS
 

Baraspesha

24 May

Një i dehur qëndron shtrirë në rrugë. I afrohet një polic.
– Çfarë po bën aty?
– Kam humbur diçka.
– Çka ke humbur ashtu?
– Baraspeshën..

 
No Comments

Posted in Policët

 

Polici kurioz dhe fshatari

24 May

Nje polic shetit rruges e e shef nje fshatar siper nji kamionit me molla , qironte mollat ,merrte farat e molles e i shtinte ne nje thes
I kuriozuar e pyeti fshatarin ,
“Po ti cka bene me ato molla , i qiron edhe i vun farat e molles ne thes, pse?
Fshatari i thot “Po ju nuk e dini se farat e molles ndihmojne ne permirsimin e inteleigjences”!
Polici edhe ma i kuriozuar e pyeti prap
“Po ju cka beni me ato i shitni “?
Fshatari : “Po si jo i shes”!
Polici :Sa kushton njera ?
Fshatari :100 lek copa
Polici Ne regull mi jep tri copa .
I marr tri fara mollash e i jep fshatarit 300 lek
E merr njeren edhe e han , Edhe polici fillon te mendojn me za .”Po une i dhash 300 lek ,po me ato pare mund te blej 10 kg molla e kisha pasur ma teper fara mollash .
E fshatari po ja kthen
A ke pa se je ma inteleigjent te kan ndihmuar
E polici :” Po besa me drejt e ke ……mi jep edhe tri copa” …

 
No Comments

Posted in Policët

 

Nxirr dokumentat!

23 May

Ndalon polici një shofer qe ishte kundravajtje dhe i thotë -Nxirr dokumentat!
Ky e shikon veten ngusht, mendohet sa mendohet dhe i nxjerr policit një pasqyrë përballë. Policit i ndryshon cehrja dhe i thotë:
– Pse s’tregon qe jemi kolege?!

 
No Comments

Posted in Policët

 

Germimi

23 May

Gjate nje germimi gjehen tre bomba te Luftes Se Dyte Boterore. Vijne policet dhe i hypin ne makine. Gjate rruges nje polic i thote shefit.
-Shef po sikur te plase nje nga keto bombat?!?!?!?!
Nuk ka problem i thote shefi. Ne procesverbal do deklarojme vetem dy….

 
No Comments

Posted in Policët

 

Klau-kliu

22 May

Pas mbarimit të këngës, me efektet e zërit me
kompjuter kliu, klau, kliu klau, njëri tha:
Më pëlqeu disi kjo këngë, por po më vjen keq
që zërin e vërtet të këngëtares nuk e dëgjova.

 
 

Polici shqiptar

22 May

Andej nga 1992 nje shqiptar do te kaloje kufirin me makine.
E ndalon nje polic shqiptar dhe i kerkon patenten.
Refugjati i jep nje 10.000 Dhrami.
Polici e merr dhramine ne dore e shef mire e mire dhe i thote refugjatit:
E para,Kjo qenka patente e huaj.
E dyta,Nuk je ti ky qe ka dal ketu ne fotografi ne patente.
(pasi kthen kartmonedhen nga ana tjeter,shef nje pikture anijeje tek Dhramia)
E treta,Kjo qenka patente vapori mer.

 
No Comments

Posted in Policët

 

Kanaqet

21 May

Shitësi të birit:
-Përse more bir, i ke pirë gjithë këto cola-cola?
-Kanaqet po shiten shtrenjtë babi. I ke parë ti njerëzit po
i mbledhin nëpër mbeturina, kurse u

 
 

Polici ke doktorri

21 May

Shkon nje polic ke Doktorri shume i shqetesuar per problemet e tij sexuale.
Doktori e viziton dhe pas nja dy testesh i thote:
-Gjate jetes suaj 30 vjecare keni pasur shume aktivitet te ngjeshur sexual.Me vjen keq por u kane mbetur vetem 30 ereksione pa konsumaur ende.
Niset per ne shtepi dhe ne dere e pret gruaja e shqetesuar.
-He si vajti puna? C’te tha doktori?
-Me tha qe me kane mbetur vetem 30 here te tjera per te bere sex dhe me pas jam i djegur.
-Oh, atehere u dashkan perdorur me kujdes prandaj duhet te bejme nje liste.
-Une rruges e bera listen dhe me vjen keq te them qe emri yt nuk eshte aty.

 
No Comments

Posted in Policët

 

Djali i policit

20 May

Djali i nje polici kishte blere 2 buke dhe shkon ne komisariatin e policise te takoje babain e tij. Nuk e gjen babain po takon nje polic tjeter. Djali i thote policiti:
– Po e gjete sa buke kam do te t’i jap te dyja !
Polici nuk e gjen dhe me pas djali shkon ne shtepi. Kur shikon babain, djali i thote:
– Ai polici aty ishte budalla.
-Pse – i thote babai
– Une i thashe po e gjete sa buke kam do te t’i jap te dyja dhe ai nuk e gjeti.
– Po pse ti sa kishe e pyet babai ?

 
No Comments

Posted in Policët

 

Polici nje autobuz

20 May

Ndaloi polici nje autobuz.
I thote shoferit
“Ej du me ik urgjentisht ne Tiran sepse kam i sebep”
Epo mire i thote shoferi.
Polici hypen ne autobuz dhe i thote nje gruaje qe ishte ul ne vend te pare te autobuzit.
“Shoqe ju duheni te coheni nga ky vend dhe te uleni me pas sepse una kam nje urgjence dhe dua te arrij sa me shpejt ne Tirane.

 
No Comments

Posted in Policët

 
Faqe 1 prej 39912345678910...203040...Fundi »